Предлошка:Белешка за предлошки за слики/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за предложна документација за {{Белешка за предлошки за слики}}.
Не е наменета да се гледа непосредно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Првиот параметар (име на предлошката) е задолжителен, а вториот (страница на алтернативна ознака) не е.

Други предлошки за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување