Часовите (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Часовите (англиски: The Hours) — американски филм, во режија на Стивен Далдри. Главните улоги ги толкуваат: Никол Кидман, Џулиен Мур и Мерил Стрип. Филмот е снимен според животот и делата на Вирџинија Вулф.

Стивен Далдри
Мери Стрип
Џулијан Мур
Никол Кидман

Содржина[уреди | уреди извор]

Во филмот се прикажуваат три паралелни приказни за животот на една жена во различни временски периоди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 845, 5.9.2014, стр. 18.