Чандмани, Гови-Алтај

Координати: 45°20′03″N 97°59′19″E / 45.33417° СГШ; 97.98861° ИГД / 45.33417; 97.98861
Од Википедија — слободната енциклопедија

Чандмани (монголски: Чандмань, накит) е област во Монголија во покраината Гови-Алтај. Во 2009 година, неговото население било 2,053.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

45°20′03″N 97°59′19″E / 45.33417° СГШ; 97.98861° ИГД / 45.33417; 97.98861