Јесонбулаг, Гови-Алтај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алтај, Монголија
Алтај се наоѓа во Монголија

Јесонбулаг (монголски: Есөнбулаг, девет извориобласт во Монголија во покраината Гови-Алтај. Во 2009 година, неговото население било 15,800.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 46°22′22″N 96°15′26″E / 46.37278° СГШ; 96.25722° ИГД / 46.37278; 96.25722