Прејди на содржината

Алтај, Гови-Алтај

Координати: 44°37′06″N 94°55′09″E / 44.61833° СГШ; 94.91917° ИГД / 44.61833; 94.91917
Од Википедија — слободната енциклопедија

Алтај (монголски: Алтай) е област во Монголија во покраината Гови-Алтај.

44°37′06″N 94°55′09″E / 44.61833° СГШ; 94.91917° ИГД / 44.61833; 94.91917