Бајан-Ул, Гови-Алтај

Координати: 46°59′34″N 95°12′01″E / 46.99278° СГШ; 95.20028° ИГД / 46.99278; 95.20028
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајан-Ул (монголски: Баян-Уул) е област во Монголија во покраината Гови-Алтај. Во 2009 година имала население од 2.943 луѓе.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

46°59′34″N 95°12′01″E / 46.99278° СГШ; 95.20028° ИГД / 46.99278; 95.20028