Црква „Св. Константин и Елена“ - Раклиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Св. Константин и Елена
Sts. Constantine and Helena Church (Rakliš) (5).jpg
Македонска православна црква
Епархија Брегалничка
Архијерејско намесништво Радовишко
Парохија Трета Радовишка
Местоположба
Населено место Раклиш
Општина Радовиш
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Св. Константин и Елена
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Црква „Св. Константин и Елена“ — црква која се наоѓа во Раклиш, Општина Радовиш.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]