Црква Сант Еусебио

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Црква Сант Еусебио
Chiesa di Sant'Eusebio
Chiesa di Sant'Eusebio.JPG
Основни податоци
Место Рим, Италија
Држава Италија
Архитектонски опис
Архитектонски тип [[

Не успеав да го испишам својството P168: Property not found for label 'P168' and language 'mk'

]]
Карактеристики

Црквата Сант Еусебио (италијански :Chiesa di Sant'Eusebio) е црква која се наоѓа во Рим, Италија и е во склопот на Римокатоличката црква. Црквата била изградена во 474 година и реновирана во 1238 година.