Хочева

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хочева
Хочева
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 51°02′23″N, 30°05′20″E

Општи податоци
Име
- изворно
Хочева
  Хочева
Поштенски број 07202
Управа
Земја  Украина
Број на општини Киевска област, Иванковски реон
Географија
Површина 1 км²
Население
Население 104

Хочева (украински: Хочева) е село во Украина, Иванковски реон, Киевска област.

Галерија[уреди | уреди извор]