Хосе Теодор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хозе Теодор

Хосе Николас Теодор (13 септември 1976) канадски професионален хокеар, роден на 13 септември 1976 година во Лавал, Квебек, Канада. Неговото потекло е македонско, поточно неговиот татко е Македонец, а мајка му е Шпањолка.