Хосам Ашур

Од Википедија — слободната енциклопедија
Египет Хосам Ашур
Hossam Ashour 2011.jpg
Лични податоци
Роден на 9 март 1986 (1986-03-09) (37 г.)
Роден во Каиро, Египет
Висина &100000000000001700000001,70 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Ал Ахли Ал Ахли
Број 25
Младинска кариера
Ал Ахли Ал Ахли
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004- Ал Ахли Ал Ахли 256 (3)
Репрезентација
2008- Египет Египет 12 (7)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 јануари 2012

Хосам Ашур (роден на 9 март 1986 во Каиро) - египетски фудбалер, играч од средниот ред на Ал Ахли и на египетската репрезентација.