Хисато Сато

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хисато Сато
Hisato Sato.jpg
Лични податоци
Роден на 12 март 1982 (1982-03-12) (40 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Sanfrecce Hiroshima
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000–2001 JEF United Ichihara
2002 Cerezo Osaka
2003–2004 Vegalta Sendai
2005– Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
2006–2010 Јапонија Јапонија 31 (4)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хисато Сато (роден 12 март 1982) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 12 3
2007 7 0
2008 6 0
2009 3 1
2010 3 0
Вкупно 31 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]