Хидето Такахаши

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
Јапонија Хидето Такахаши
Hideto Takahash - 2.jpg
Лични податоци
Роден на 17 октомври 1987 (1987-10-17) (32 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 4
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2010– FC Tokyo
Репрезентација
2012–2013 Јапонија Јапонија 7 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хидето Такахаши (роден 17 октомври 1987) е јапонски фудбалер.

Статистика[edit | edit source]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2012 4 0
2013 3 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски[edit | edit source]