Фрашер (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Села во Албанија
Фрашер (Албанија) се наоѓа во Албанија
Фрашер (Албанија)
Фрашер (Албанија) (Албанија)
Име: Фрашер (Албанија)
Област: Белград
Округ:
Општина: Козара
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаФрашер (Албанија) е село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Козара

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]