ФК Ле Ман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Франција Ле Ман
Целосно име Ле Ман Фудбал Клуб
Основан 1903/1985
Стадион ММ Арена
Ле Ман, Франција
(Капацитет: 25,000)
Сопственик Франција Анри Легарда
Тренер Франција Режис Бонардо
Лига Лига 2
2012–13 Лига 2, 18-ти
Мреж. место Официјално мрежно место
Домашни бои
Гостински бои

ФК Ле Ман е поранешен француски фудбалски клуб од градот Ле Ман. Клубот престанал да постои во 2013 година по испаѓањето од втората француска лига.