ФК Бабуна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Бабуна е македонски фудбалски клуб од село Мартолци, Општина Чашка. ФК Бабуна настапува во Третата фудбалска лига - Центар, што воедно преставува и најголем успех во историјата на клубот.