Универзитет Николај Кузански

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед на универзитетскиот кампус

Универзитетот Николај Кузански (италијански: Università degli Studi Niccolò Cusano - UNICUSANO) е универзитет во Рим, основан во 2006 година. Универзитетот го сочинуваат 4 факултети.

Ректор[уреди | уреди извор]

Од 2010 година ректор е Џовани Пуоти.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]