Улица Дмитриевского (Московско метро)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Улица Дмитриевского

Улица Дмитриевского
Општи информации
МестоКосино-Ухтомски
Источен административен округ
Москва
 Русија
СопственикМосковски Метрополитен
ЛинииЛинија Некрасовскаја (Московско метро) Некрасовскаја
Перони1
Колосеци2
Поврзана соАвтобус: 14, с613, 643, 772, 773, 787, 821, 885
Објект
Длабочина-18 метри
Нивоа на пероните1
Паркингне
Пристап за инвалидида
Историја
Отворена3 јуни 2019

Улица Дмитриевского (руски: Улица Дмитриевского) — станица на московското метро во Косино-Ухтомски, Москва, Русија. Се наоѓа на линијата Некрасовскаја, помеѓу станиците Косино и Лухмановскаja.