Тони Џа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Глумец

Тони Џа — тајландски глумец роден на 5 февруари 1976 година во провинцијата Сурин во Тајланд. Правото име му е Фаном Јирум. Експерт е за тајландски бокс, теквондо и гимнастика. Како глумец дебитирал во 2003 година со филмот „Онг-Бак“.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]