Томојуки Хирасе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Томојуки Хирасе
Лични податоци
Роден на 23 мај 1977 (1977-05-23) (44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–2004 Kashima Antlers
1998Centro Futebol Zico
2002Yokohama F. Marinos
2004–2007 Vissel Kobe
2008–2010 Vegalta Sendai
Репрезентација
2000 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Томојуки Хирасе (роден 23 мај 1977) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]