Прејди на содржината

Токутаро Укон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Токутаро Укон
Лични податоци
Роден на 23 септември 1913(1913-09-23)
Роден во Јапонија
Починал на 1944
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Kobe Club
Репрезентација
1934–1940 Јапонија Јапонија 5 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Токутаро Укон (роден 23 септември 1913) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Токутаро Укон бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 2 0
1935 0 0
1936 2 1
1937 0 0
1938 0 0
1939 0 0
1940 1 0
Вкупно 5 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]