Токизо Ичихаши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Токизо Ичихаши
Лични податоци
Роден на 9 јуни 1909(1909-06-09)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (1)

Токизо Ичихаши (роден 9 јуни 1909) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]