Теса Томпсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Теса Томпсон
Роден(а)Теса Лајн Томпсон
Занимањеглумица, музичарка
Активен2002-денес

Теса Лајн Томпсон (родена на 3 октомври, 1983, во Лос Анџелес) - американска глумица и музичарка.

Таа ја играла улогата на Џеки Кук во ТВ серијата Вероника Марс. Во 2014 година ја играла главната улога Саманта Вајт, во филмот Драги бели луѓе. Томпсон исто така се појавила и во филмот продолжение на Роки, Крид, во кој ја играла улогата на Бјанка.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]