Теклиновка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Теклиновка
Теклинівка
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°12′37″N, 29°07′36″E

Општи податоци
Име
- изворно
Теклиновка
  Теклинівка
Поштенски број 22545
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 0,328 км²
Население
Население 145

Теклиновка (украински: Теклинівка) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.