Теиичи Мацумару

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Теиичи Мацумару
Лични податоци
Роден на 28 февруари 1909(1909-02-28)
Роден во Јапонија
Починал на 6 јануари 1997(1997-01-06) (возр. 87)
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Keio BRB
Репрезентација
1934 Јапонија Јапонија 3 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Теиичи Мацумару (роден 28 февруари 1909 во Токио — починал на 6 јануари 1997 во Токио) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 3 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]