Такајуки Чано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Такајуки Чано
Лични податоци
Роден на 23 ноември 1976 (1976-11-23) (44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–2004 JEF United Ichihara
2005–2009 Júbilo Iwata
2010–2011 JEF United Chiba
Репрезентација
2004–2005 Јапонија Јапонија 7 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Такајуки Чано (роден 23 ноември 1976) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2004 3 0
2005 4 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]