Такаши Мизуно

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Такаши Мизуно
Лични податоци
Роден на 28 април 1931 (1931-04-28) (90 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1954–???? Yuasa Batteries
Репрезентација
1955 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Такаши Мизуно (роден 28 април 1931) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1955 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]