Тадао Кобајаши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тадао Кобајаши
Лични податоци
Роден на 7 јули 1930 (1930-07-07) (92 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Keio BRB
Репрезентација
1956 Јапонија Јапонија 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Тадао Кобајаши (роден 7 јули 1930) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Тадао Кобајаши бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1956 3 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]