Разлика помеѓу преработките на „Северна Ирска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: cv:Çурçĕр Ирланди; козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{внимание}}
:''Оваа статија е за федералната единица на Обединетото Кралство. За други значења на поимот „Ирска“, видете [[Ирска (појаснување)]].''
941.847

уредувања

Прегледник