Разлика помеѓу преработките на „Мутација“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: hi:उत्परिवर्तन)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Portulaca grandiflora mutant1.jpg|thumb|right|Мутација кај растение што довела до развивање на цветови со две различни бои.]]
 
941.847

уредувања

Прегледник