Прејди на содржината

Харалампие Поленаковиќ: Разлика помеѓу преработките

Ве молам посочете ги изворите, ако сакате да го тргнете шаблонот.
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Ова станува интересно?! Очигледно дека некој овде ја брани вистината или можеби некој друг е лош)
(Ве молам посочете ги изворите, ако сакате да го тргнете шаблонот.)
{{без извори}}
'''Харалампие Поленаковиќ''' ([[Гостивар]], [[30 јануари]] [[1909]] - [[Скопје]], [[15 февруари]] [[1984]]) е еден од основоположниците на историјата на македонската литература, долгогодишен професор на Филолошкиот факултет во Скопје и еден од првите членови на [[МАНУ]].
 
344

уредувања