Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (отстранета избришана слика)
сНема опис на уредувањето
'''Љубисав Иванов - Ѕинго''' (роден [[1936]] во с. [[Трновац]], [[Општина Кратово]]) е претседател на [[Социјалистичка партија на Македонија|Социјалистичката партија на Македонија]] и пратеник е во [[Собрание на Република Македонија|Собранието на Република Македонија]].
 
За претседател на [[СПМ]] ебил избран на Вториот конгрес на СПМ кој се одржаодржал во јули [[1995]] година и ебил реизбран на Третиот, Четвртиот и Петтиот конгрес на СПМ.
 
Завршил [[Рударско-геолошки факултет]]. Генералени веќе 40 години е генерален директор на [[Рударско-геолошкиотгеолошки комбинат „Силекс“ - Кратово,|Рударско-геолошкиот 40комбинат години„Силекс“ - Кратово]]. ЖивееНеговото место на живеење е во [[Кратово]].
 
ЉубисавТој Иванов -Ѕинго бешебил првиот претседател на [[Фудбалска Федерација на Македонија|Фудбалската Федерација на Македонија]] по осамостојувањето на [[Република Македонија]].
 
 
13.850

уредувања

Прегледник