Разлика помеѓу преработките на „Царство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 267 бајти ,  пред 8 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (Бот: козметички промени)
(#WPWPMK #WPWP)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Brosen icon constantine helena.jpg|мини|десно|150px|[[Константин Велики]] и [[Јелена (мајка на Константин Велики)|Јелена]], први христијански цар и царица]]
'''Царството''' е опшествено уредување кое е управувано од [[цар]]. Секој цар ја наследува круната од својот татко.
{{Никулец}}
797

уредувања

Прегледник