Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Државнознаме/doc“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
Дава знаменце на земја со врска до статија за земјата. Оваа предлошка е слична на пораспространетата предлошка {{шв|знаме}}, но има свои предности во долунаведените ситуации.
;Параметри
*''земја'' — или името на земјата, или (во некои случаи) код на земјата со три букви (на пр. MKD, според [[ISO 3166-1 alphaалфа-3]])
*''variant'' (незадолжително) — за укажување на друго старо, историско знаме. Овој параметар е документиран на соодветната предлошка во [[:Категорија:Шаблони за податоци за земји]].
*''size'' (незадолжително) — за менување на големината на знаменцето.
<includeonly>
 
[[Категорија:ШаблониПредлошки за знамиња|{{СТРАНИЦА}}]]
 
</includeonly>

Прегледник