Прејди на содржината

Харалампие Поленаковиќ: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| националност = [[Власи|Влав]]
| познат =
| занимање = филологлексикограф, историчар на македонската уметност и книжевност
| сопружник =
| татко =