Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 193 бајти ,  пред 4 години
дополнување
с
(дополнување)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Џорџо Вазари]] — [[Италија|италијански]] [[уметник]] и познат [[историчар на уметноста]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Донка Ушлинова]] — македонска револуционерка[[револуционер]]ка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Вера Менчик]] — британско-чешка шахистка[[шах]]истка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1950]] 
|[[Завиш Каландра]] — чешки историчар и теоретичар на [[литература]]та.
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2015]] 
|[[Крис Скваер]] — [[Рок музика|рок-музичар]], член на групата „[[Јес]]“ (''Yes'').
|}
<noinclude>

Прегледник