Разлика помеѓу преработките на „Универзална декларација за човековите права“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
(IGRA)
== Членови од Универзалната декларација за човекови права ==
'''''Член 1.'''''
секогаш давај парите LOL
Сите човечки суштества се раѓаат слободни и еднакви по достоинство и права. Тие се обдарени со разум и совест и треба да се однесуваат еден кон друг во духот на општо човечката припадност.
 
 
Анонимен корисник

Прегледник