Разлика помеѓу преработките на „Фински јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 63 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
|states=[[Финска]], [[Русија]], [[Естонија]], [[Шведска]], [[Норвешка]]
|region =
|speakers= 5 милиони<ref>[http://www.kotus.fi/index.phtml?s=190 www.kotus.fi]</ref>
|date=1993
|ref=e17
Анонимен корисник

Прегледник