Клондајк (река): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Geobox|Река | name = Клондајк | native_name = {{јаз|en|Klondike River}} | other_name = | category = | etymology = | nickname = | ima...)
 
сНема опис на уредувањето
| image_caption = Клондајк кај автопатот „Депстер“
| image_size =
| country = Canada{{КАН}}
| state =
| region_type = [[Територии на Канада|Територија]]

Прегледник