Прејди на содржината

Мол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава war:Mol
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Робот: Додава pms:Mòle)
с (r2.7.3) (Робот: Додава war:Mol)
[[nn:Mol]]
[[oc:Mòl (unitat)]]
[[pms:Mòle]]
[[pnb:مول]]
[[pms:Mòle]]
[[nds:Mol (Eenheit)]]
[[pl:Mol]]
[[ur:سال (کیمیاء)]]
[[vi:Mol]]
[[war:Mol]]
[[zh:摩尔 (单位)]]
127.231

уредување