Бранислав Ивановиќ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
'''Бранислав Ивановиќ''' (роден на 22 Февруари [[1984]]) е српски фудбалер и капитен на српскиот национален фудбалски тим кој игра за [[Челзи]] во премиер лигата.Тој игра во дефанзивата и може да игра како десен бек и десен централен бек.
Бранислав неговата кариера ја почна во [[Србија]], играјќи за клубот Ремонт,ФК Срем и ОФК Београд.Потоа тој се пресели во Русија каде што играл за Локомотив од [[Москва]].После две поминати години во [[Москва]] тој се пресели во [[Челзи]].Тој играше за Србија на нивниот прв интернационален турнир,Светското[[Светско првенство во фудбал во [[Јужна Африка2010]] - 2010.
Иванович беше избран за десен бек на сезоната за Премиер лигата во сезоната 2009-2010 кога [[Челзи]] ја освои лига титулата и ФА Купот во 2010.
Бранислав е роден во [[Сремска митровица]], а неговите родители се Раде и Славица.

Прегледник