Машка кошаркарска репрезентација на СССР: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2) (Робот: Менува de:Basketballnationalmannschaft der Sowjetunion
с (r2.7.2) (Робот: Менува eu:Sobietar Batasuneko saskibaloi selekzio nazionala)
с (r2.7.2) (Робот: Менува de:Basketballnationalmannschaft der Sowjetunion)
 
[[bs:Sovjetska košarkaška reprezentacija]]
[[de:Basketballnationalmannschaft der UdSSRSowjetunion]]
[[el:Εθνική ομάδα καλαθοσφαίρισης Ανδρών Σοβιετικής Ένωσης]]
[[en:Soviet Union national basketball team]]
9.281

уредување

Прегледник