Критско Море: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 40 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: xmf:კრეტაშ ზუღა
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: nl:Kretenzische Zee)
с (r2.7.2) (Бот Додава: xmf:კრეტაშ ზუღა)
[[lv:Krētas jūra]]
[[lt:Kretos jūra]]
[[xmf:კრეტაშ ზუღა]]
[[ms:Laut Crete]]
[[nl:Kretenzische Zee]]
5.636

уредувања

Прегледник