Разлика помеѓу преработките на „Црвена боја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: sa:रक्त
с (Бот Менува: ba:Ҡыҙыл төҫ)
с (Бот Додава: sa:रक्त)
[[ay:Chupika]]
[[az:Qırmızı]]
[[bjn:Habang]]
[[bn:লাল]]
[[bjn:Habang]]
[[zh-min-nan:Âng-sek]]
[[ba:Ҡыҙыл төҫ]]
[[qu:Puka]]
[[ru:Красный цвет]]
[[sa:रक्त]]
[[stq:Rood]]
[[sq:Ngjyra e kuqe]]

Прегледник