Прејди на содржината

1900-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Менува: lt:XX amžiaus 1-asis dešimtmetis
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: hif:1900–1909)
с (r2.6.4) (Бот Менува: lt:XX amžiaus 1-asis dešimtmetis)
[[la:Decennium 191]]
[[lv:1900. gadi]]
[[lt:XX amžiaus 1-asasis dešimtmetis]]
[[lij:Anni 1900]]
[[hu:1900-as évek]]
127.228

уредувања