Бакминстерфулерен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Создадена страница со: {{Chembox | Verifiedfields = changed | verifiedrevid = 396303426 | ImageFileL1 = Buckminsterfullerene-2D-skeletal.png | ImageSizeL1 = 120px | ImageFileR1 =...)
 
сНема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Фулерени]]
 
[[en:Buckminsterfullerene]]
[[fr:Buckminsterfullerène]]
[[it:Buckminsterfullerene]]
[[sv:Buckminsterfulleren]]
[[zh:碳60]]

Прегледник