Бил Клинтон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Нема опис на уредувањето
| претходник=[[Џорџ Х.В. Буш]]
| следбеник=[[Џорџ В. Буш]]
| роден_дата=[[19{{роден на|19|август]], [[|1946]]}}
| роден_место=[[Хоуп]], [[Арканзас]]
| сопружник=[[Хилари Клинтон]]
 
[[Категорија:Претседатели на САД]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[af:Bill Clinton]]

Прегледник