Разлика помеѓу преработките на „Паоло Веронезе“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: hy:Վերոնեզե
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: hy:Վերոնեզե)
[[Категорија:Венецијански сликари|Веронезе, Паоло]]
 
[[bg:Паоло Веронезе]]
[[br:Paolo Veronese]]
[[bg:Паоло Веронезе]]
[[ca:Paolo Veronese]]
[[cs:Paolo Veronese]]
[[de:Paolo Veronese]]
[[eoet:Paolo Veronese]]
[[el:Πάολο Βερονέζε]]
[[en:Paolo Veronese]]
[[eo:Paolo Veronese]]
[[es:Paolo Veronese]]
[[eteo:Paolo Veronese]]
[[fi:Paolo Veronese]]
[[fr:Paul Véronèse]]
[[gl:Paolo Veronese]]
[[ko:파올로 베로네세]]
[[he:פאולו ורונזה]]
[[hy:Վերոնեզե]]
[[hr:Paolo Veronese]]
[[hu:Paolo Veronese]]
[[id:Paolo Veronese]]
[[it:Paolo Veronese]]
[[he:פאולו ורונזה]]
[[ja:パオロ・ヴェロネーゼ]]
[[ko:파올로 베로네세]]
[[la:Paulus Veronensis]]
[[hu:Paolo Veronese]]
[[nl:Paolo Veronese]]
[[ja:パオロ・ヴェロネーゼ]]
[[no:Veronese]]
[[pl:Paolo Veronese]]
[[ro:Paolo Veronese]]
[[ru:Паоло Веронезе]]
[[sh:Paolo Veronese]]
[[sl:Paolo Veronese]]
[[sr:Паоло Веронезе]]
[[sh:Paolo Veronese]]
[[fi:Paolo Veronese]]
[[sv:Paolo Veronese]]
[[th:เพาโล เวโรเนเซ]]
109.264

уредувања

Прегледник