Пол (појаснување): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Пол''' може да значи:
*[[Магнетен пол|Северен и јужен магнетен пол на Земјата]]
 
*[[Географски пол]]
*[[Магнетен пол]]
*[[Пол|Машки и женски пол]]
 
 
{{Појаснување}}

Прегледник