Разлика помеѓу преработките на „Бил Клинтон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Референци -> Наводи
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија државник)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Кај нас ќе остане запаметен по тоа што со воена интервенција, а потоа и со преговорите спонзорирани од САД, ставил крај на [[Граѓанската војна во БиХ]] во 1995. со [[Дејтонскиот мировен договор]]. Покрај тоа, негова заслуга е и отворањето на патот за осамостојување на [[Косово]], по бомбардирањето на Србија поради етничкото чистење во 1999. година и воспоставувањето на меѓународен протекторат на Косово.
 
== РеференциНаводи ==
<!--See http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Footnotes for an explanation of how to generate footnotes using the<ref(erences/)> tags-->
{{reflist}}
941.847

уредувања

Прегледник